Romanka Lajdová je služebnice a velmi inteligentní, praktická a přímá žena. Vystudovala informatiku a v této oblasti i pracuje jako programátorka a manažerka. Kromě toho se momentálně spolu se svým manželem Majem stará o jejich malou dcerku Viky, která má jen jeden rok. Romanka slouží, i když pracuje v sekulárním zaměstnání.

Proč jsi začala sloužit?

Od dětství jsem byla vedena k víře, ale uvěřila jsem až během konfirmace, když mi bylo přibližně 13 – 14 let. Když mi bylo 15, můj dědeček pomáhal u nás ve sboru a občas kázal. Mně ale tyto kázání tehdy moc nebavily, proto jsem raději chtěla jít na besídku a pomáhat tam. Takže takovým zajímavým způsobem jsem se stala pomocnicí v neděli u dětí.

Kdo tě v službě inspiruje?

Určitě mě inspiruje Lenka Šimočková, protože se nacházíme v podobné situaci, ona ještě v komplikovanější. Obě se staráme o malé děti. Inspiruje mě v tom, že si dokáže zařídit životní okolnosti tak, aby si našla prostor na službu, a líbí se mi, že myslí na lidi. Inspiruje mě i můj manžel Majko, sice je služba také jeho prací, ale je věrný ve své službě a to, co dělá, dělá dobře.

A ještě i Kaňuchovi. Inspiruje mě jejich životní styl. Jsou na faře a jsou v podstatě nonstop k dispozici. Když přijde nějaký bezdomovec a chce najíst, jsou ochotní a postarají se o něho. A také v tom, že aktivně hledají čas na sebe a oddych, protože jejich služba je časově dost náročná.

Jak se měnila tvoje služba?

Jak jsem zmiňovala, začala jsem sloužit u dětí a později jsem nějaký čas sloužila i v mládeži a na různých táborech a víkendovkách.

Byla jsem také součástí týmu Girls Only, což jsou setkání pro děvčata, která se konají párkrát do roka a jsou určena děvčatům od 12 let až po vysokoškolačky.Když jsem měla okolo 25 let, vnímala jsem potřebu setkání, která nejsou ani pro mládež, ani pro starší, ale právě pro střední generaci. Nejprve jsem se cítila moc mladá, abych zakládala takovéto setkávání, ale náš farář mě v tom povzbudil a cítila jsem do této služby povolání. Kromě toho mi skutečně prakticky chybělo společenství, místo, kam mohu zavolat své vrstevníky, kde budeme moct růst a aby tam byl i prostor pro lidi, kteří ještě nepoznají Pána Ježíše, aby Ho mohli poznat. Vytvořili jsme teda tým a vznikli setkání 25+, které fungují dodnes.

Tento článek je od našich přátel na pointonline.sk

Pokračuj ve čtení

POINT ONLINE Pomáhat, inspirovat, trénovat. Portál TC Kompas se zdroji pro pracovníky s mládeží. pointonline.sk

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Na našem webu používáme soubory cookie

Potvrďte prosím, zda přijímáte naše sledovací soubory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Sledování můžete také odmítnout, takže můžete nadále navštěvovat naše webové stránky bez odesílání jakýchkoli dat službám třetích stran.