Chtěl bys vést nebo už vedeš skupinku teenagerů ve vašem sboru? Mají lidé, které máš na mysli, vybudovaný vztah ke čtení Bible? Tento třídenní studijní výlet dokáže být pro tebe a tvoji skupinku velkým přínosem. Výletu se nemusíš bát. Pokud nejsi nadšenec velkých túr, nebo je pro vás horší dostat se někam mimo vašeho okresu, i navzdory tomu můžeš zrealizovat tuto akci. Jdeš do toho? Pokud máš aspoň trošku zájem, neváhej a přečti si o tom, co přesně tento výlet zahrnuje a můžeš se i podívat, jak jsem tento výlet zažila já spolu s mojí skupinkou.

Cíl výletu: Vybudovat si vztah a cit k Bibli.

Situace s naší skupinkou

Vedu skupinku mladých děvčat (14-leté) v našem sboru. S těmito děvčaty se už známe dlouho díky dorostům a dorostovým táborům. Nedávno však přišel nápad, abychom založili čistě dívčí skupinku, kde bychom se věnovali přesně jejich potřebám. Pustili jsme se do této služby spolu s jednou naší dorostovou vedoucí a ptali jsme se děvčat na konkrétní témata, kterým by se potřebovali/chtěli věnovat.

Jedním z nich byla Bible. Děvčata znají Bibli z toho hlediska, že znají její příběhy a hrdiny, ví, co je evangelium a jaké knihy v ní můžeme najít. Ale tohle poznání bylo spíš teoretické. Chtěly, abychom s nimi pracovali na tom, jak vybudovat vztah a cit ke čtení Bible. Tento výlet byl začátkem naší cesty za tím, jak tento cíl dosáhnout.

Tento článek je od našich přátel na pointonline.sk

Pokračuj ve čtení

Foto od Alexis Brown na Unsplash

POINT ONLINE Pomáhat, inspirovat, trénovat. Portál TC Kompas se zdroji pro pracovníky s mládeží. pointonline.sk

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Na našem webu používáme soubory cookie

Potvrďte prosím, zda přijímáte naše sledovací soubory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Sledování můžete také odmítnout, takže můžete nadále navštěvovat naše webové stránky bez odesílání jakýchkoli dat službám třetích stran.