Malé skupinky učedníků nejsou jen alternativou v rámci programu sboru, ale jsou biblickým vzorem. Tak to dělal Ježíš. Poskytují úžasné možnosti a příležitosti na hlubší studium Bible, osobnější společenstvo a modlitbu. Vést diskusi v menších skupinách však může být někdy náročné a přináší to své problémy. Video přednáška z konference ELF ve Wisle z r. 2022 se zamýšlí nad důležitostí takovýchto skupin a zároveň nabízí praktické rady, jak ulehčit konverzaci v malých skupinách a jak je lépe formovat, aby byly vhodným výchovným prostředím.

Rick Hill pochází z oblasti blízko Belfastu, Severního Irska. Je častým řečníkem na konferencích a také autorem mnoha publikací. Pracoval na různých pozicích v církvi, také jako mládežnický lídr. Momentálně má na starosti Radu pro misii v rámci irské Presbyteriánské církve a je členem staršovstva ve svém domácím sboru. S manželkou Sarah vychovávají tři děti. 

Video seminář v angličtině najdete tady:

https://foclonline.org/talk/jesus-discipled-small-group-how-can-we-do-same

Autor fotky: ELEVATE

Biblické zdroje a bezplatné online vzdělávací příležitosti pro evangelikální vedoucí po celém světě: foclonline.org

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Na našem webu používáme soubory cookie

Potvrďte prosím, zda přijímáte naše sledovací soubory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Sledování můžete také odmítnout, takže můžete nadále navštěvovat naše webové stránky bez odesílání jakýchkoli dat službám třetích stran.