Lucas a Mia se hodili do malého, ale rostoucího sboru v Tribece jak ulití. Byli známí jako lidé, kteří překypovali životem. Lucas byl šikovným vedoucím a Mia měla výjimečnou schopnost vést obohacující rozhovory s cyniky i intelektuály. Jako pár rozvíjeli vztahy s newyorskou podnikatelskou elitou.

Dva roky po jejich příchodu sbor kvetl. O Lucasovi a Mii se to však říct nedalo. O dalších 8 měsíců oznámili, že odcházejí, a pět dní na to už byli odstěhovaní.

Proč takové páry odcházejí ze služby? O kazatelově výpovědi kolují všelijaké fámy, ale často nás ani nenapadne, že na vině mohou být těžkosti a zátěž, kterou služba uvalila na kazatelovu manželku a jejich manželství. Bez problémů se shodneme na tom, že na zdraví manželství má vliv štěstí obou partnerů. Uvědomit si, že duševní a fyzické zdraví kazatelovy manželky je spojeno s dlouhodobou vitalitou sboru – to nám už trvá déle.

Ženy vdané za kazatele čelí jedinečným výzvám. Pokud budete mít na zřeteli následující pravdy (a pravidelně se modlit za manželku svého kazatele a její manželství), může to mít na váš sbor větší dopad, než byste čekali.

1. JE PLNOHODNOTNOU A JEDINEČNOU OSOBOU.

Není přívěskem kazatele. Je dokonce úplně možné, že se s ním v některých politických, společenských a biblických otázkách úplně rozchází. Ocitla se však v pozici, kdy o tom nemůže hovořit, protože by to mohlo negativně ovlivnit práci jejího manžela.

Dovolte ji, aby byla sama sebou. Možná vás překvapí a potěší, jak se vymyká vašim představám a předpokladům.

Celý článek najdete na stránce Spoločenstva evanjelia tady:

Pokračuj ve čtení

Autorkou je Shari Thomas, výkonná ředitelka organizace Parakaleo, kterou založila v roce 2005. Má vzdělání v oblasti teologie, vzdělávání a mezinárodního zakládání sborů. Společně s manželem Johnem více než 34 let zakládali sbory ve Spojených státech i zahraničí. Momentálně bydlí v New Yorku, kde John slouží jako ředitel tréninkové organizace pro vedoucí Redeemer City to City, kterou spoluzaložil Tim Keller.

Photo od Joel Muniz na Unsplash

Slovenská pobočka The Gospel Coalition: "Pomáháme lidem, aby lépe poznali Boží slovo svou myslí, aby plněji milovali Boha svým životem a aby se angažovali ve světě s milostí a pravdou."

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Na našem webu používáme soubory cookie

Potvrďte prosím, zda přijímáte naše sledovací soubory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Sledování můžete také odmítnout, takže můžete nadále navštěvovat naše webové stránky bez odesílání jakýchkoli dat službám třetích stran.