Vedení je druh přirozených a duchovních darů a křesťanští lídři vedou více tím, kým jsou, než tím, co dělají a hovoří. Satan rád pokouší křesťanské lídry a tak na základě biblických příkladů a zkušeností, zkoumáme pět největších oblastí, ve kterých křesťanští lídři selhávají. 

Nola Leach hovoří v on-line přednášce FOCL (Forum of Christian Leaders) o tom, že lídři často zapomínají na své povolání od Boha a nechávají se unášet vlastní důležitostí. I když každý den otvírají Písmo a připravují si své náměty pro druhé, ve skutečnosti zapomínají na svobodný a osobní čas sebe samých s Bohem. Stávají se z nich „profesionální“ křesťané a z jejich duchovního života rutina. Zapomínají si hlídat srdce a přicházejí o svojí první lásku. Podobně si přestanou hlídat hranice a podléhají pocitu, že musí všechno zvládnout. Jejich službou trpí jiné oblasti života, rodina. S tím souvisí i víra v mýty, nepravdy, kterým uvěří. Začnou se brát příliš vážně a dělá jim dobře obdiv okolí. Každý lídr by měl proto hledat čas na sebereflexi a obklopit se dobrými kritickými přáteli, kteří ho včas upozorní na případný odklon od správné cesty. A na závěr vnímá Nola jako velké nebezpečí, pokud lídr v zásadních otázkách, ve kterých od něho Bůh očekává vstoupit do konfrontace, ustoupí a vybere si lehčí cestu. Buď se konfrontace bojí, nebo si nechce naštvat lidi okolo sebe. 

O zajímavých a praktických principech líderství hovoří přednášející Nola Leach z vlastní zkušenosti dlouholeté šéfky organizace CARE (Christian Action, Research and Education) ve Velké Británii.

Celou přednášku v původním znění si můžete vyslechnout tady:

https://foclonline.org/talk/five-biggest-mistakes-leaders-make

Autor fotky: Andrea Piacquadio na Pexels

Cílem leaderXpress je tvořit komunitu lídrů, kteří se mezi sebou podělí o to nejlepší ze svých zdrojů, zkušenosti a know-how.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Na našem webu používáme soubory cookie

Potvrďte prosím, zda přijímáte naše sledovací soubory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Sledování můžete také odmítnout, takže můžete nadále navštěvovat naše webové stránky bez odesílání jakýchkoli dat službám třetích stran.