Říká se, že Slováci jsou takový přátelský a pohostinný národ. Ale domnívám se, že mnoho turistů by mohlo namítat. Každopádně si myslím, že pokud se nazýváme následovníky Ježíše Krista, naše pohostinnost by měla být o něčem důležitějším než o chlebu a soli, nebo jen příjemném pocitu.

Příběh o čtyřech přátelích

Před několika lety jsem si četla o tom, jak čtyři přátelé probourali střechu domu, ve kterém Ježíš vyučoval, a na lůžku před Něho spustili ochrnutého, aby ho uzdravil. Silný příběh o víře, přátelství, odvaze a uzdravení – nejen fyzickém, ale hlavně duchovním.

Hned za tím v Evangeliu podle Marka následuje příběh o tom, jak Ježíš zavolal celníka Matouše, aby se stal Jeho následovníkem. A on poslechl. Potom Ježíš seděl v jeho domě za stolem se svými učedníky a s mnoha celníky a hříšníky. To samozřejmě pobouřilo zákoníky – a ani se jim moc nedivím – vždyť Ježíš měl raději trávit čas s nimi, s těmi „dobrými a spravedlivými.“

A teď uvažuji, jestli jsem to vlastně měla dát do uvozovek, vždyť oni byli ti, co se snažili dodržovat zákon, uctívat Boha a dodržovat pořádek. Mám naději, že ne všichni byli zlí, jen neporozuměli tomu, že Ježíš přinesl milost. Ježíš jim řekl: „Nepotřebují lékaře zdraví, ale nemocní, nepřišel jsem volat spravedlivé, ale hříšníky.

Naplňujme i srdce

Mnohokrát, odkdy jsem četla tyto dva příběhy, si vzpomenu na aplikaci a modlitební námět, který mi z nich zasvítil: Kriste, toužím po tom, aby se lidé v naší domácnosti mohli setkat s Tebou.

Jaké úžasné by bylo vytvořit prostor, kde lidé budou moct zažít Ježíše nebo jednoduše sedět při Jeho nohách. Modlím se, aby lidé, kteří k nám přijdou možná unavení, zahrnutí starostmi nebo zranění, mohli odcházet občerstvení, uzdravení, milovaní a plní naděje a pokoje. A aby nám to stálo i za tu rozbitou střechu.

Na konci článku opět najdete recept. Je to proto, abyste nemuseli přemýšlet nad tím, čím návštěvě naplníte břicha, a abyste se namísto toho mohli soustředit na to, čím naplnit jejich srdce. Často, když peču, nebo se jinak připravuji na návštěvu, se za lidi, kteří mají přijít, modlím. Modlím se za moudrost vidět, co potřebují a vědět jak je nasměřovat na Krista.

Kristus je tou dobrou zprávou, kterou potřebujeme všichni slyšet. Žádná dobře míněná rada nebo soucit nemá moc zachránit a uzdravit tak jako Ježíš.

Jak ukázat zájem

Tady je několik nápadů, jak můžeme lidem ukázat náš skutečný zájem:

Tento článek je od našich přátel na pointonline.sk

Pokračuj ve čtení

Autor fotky: Viktoria Alipatova na Pexels

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Na našem webu používáme soubory cookie

Potvrďte prosím, zda přijímáte naše sledovací soubory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Sledování můžete také odmítnout, takže můžete nadále navštěvovat naše webové stránky bez odesílání jakýchkoli dat službám třetích stran.