Dnešní host naší rubriky 5 knih je Lukáš Sztefek. Lukáš slouží ve Slezské církvi evangelické a. v. jako pastor sboru v Těrlicku (startcil.cz) a vedoucí odboru pro mládež. Na pedagogické fakultě v Ostravě vystudoval obor Vychovatelství a na univerzitě Matěje Bela v Bánské Bystrici „Evangelikální teologii a misii.“ Sní o církvi, která je uchvácena Kristem. Rád pracuje s mladou generací. Miluje svoji ženu Markét a syna Tobiáše. V říjnu se těší na narození holčičky. Baví ho moderní technologie, počítač s jablíčkem, fotbal, nejlépe relaxuje o samotě s Bohem a v sauně.


Oswald Chambers: To nejlepší pro jeho slávu

Kniha krátkých každodenních zamyšlení z Božího slova, ke které se neustále vracím. Můžete ji stejně jako Bibli číst znova a znova a stále vám bude připadat, že ji čtete poprvé. Otevírám občasně i jiné stránky každodenních zamyšlení (www.spkd.cz, worldchallenge.org/devotions, www.evs.sk, ale tato kniha je TOP!

Česká verze

John Piper: Nepromarni svůj život

Kniha o hledání vášně, pro kterou by stálo za to žít. Po přečtení knihy mohu směle říci, že jsem ji našel. Bůh nás povolává k tomu, abychom se modlili, přemýšleli, snili, plánovali a pracovali ne k vyvýšení nás samotných, ale k jeho oslavě v každé oblasti našeho života.

Elektronická verze (zdarma)
Česká verze

Petr Ludwig: Konec prokrastinace

Jednoduchá a velmi názorná kniha, která mi pomohla s problémem odkládání důležitých věcí na pozdější dobu. Kniha nabízí 8 praktických nástrojů na zvýšení efektivity práce, některé z nich používám. Český bestseller v oblasti time managementu.

Česká verze

William J. Petersen: Prekvapujúce manželstvá

Životopisy prohlubují vášeň a rozpalují oheň. Kniha odkrývá jedinečný pohled do 18 manželství významných osobností církevních dějin. Za velkými Božími muži totiž často stojí velké Boží ženy. Je toho tolik, co se můžeme z jejich životů naučit.

Je užitečné vidět, že i velcí Boží služebníci měli své nedostatky v osobním, ale i v rodinném životě. Ve světle těžkostí, které museli zakoušet, vám vaše problémy přijdou malicherné.

Slovenská verze

Spam deník

Nejde o knihu, ale o deník. Věřím, že žádná kniha nedokáže nahradit moudrost obsaženou v Knize knih – Bibli. A proto považuji za zásadní čerpat pro svůj život každodenně z jejího bohatství.

SPAM v podání tohoto deníku je zkratka, která pochází z metody studia Bible SOAP (Scripture, Observation, Application, Prayer), což v českém překladu znamená SPAM – Slovo, Pozorování, Aplikace a Modlitba.

Oceňuji to, že si v deníku mohu vést tabulku modlitebních námětů nebo úkolů, které jsem přijal skrze tento způsob čtení.

Česká verze

José, původem ze Španělska, je vedoucím mládeže v CB-Žilina (SK). Mimo jiné vede mládežnickou komunitu re.focus, kde slouží slovem, vede misijní skupinu a "hraje worship". José se naučil velmi rychle (za 6 měsíců) plynule slovensky, momentálně studuje na TCM.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Na našej webovej stránke používame cookies

Potvrďte, že akceptujete naše sledovacie súbory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Môžete tiež odmietnuť sledovanie, takže môžete naďalej navštevovať našu webovú stránku bez toho, aby sa do služieb tretích strán odosielali údaje.