5 kníh – Michal Apetauer

Dnešní host naší rubriky 5 knih je Michal Apetauer. Michal je z Brna, několik let se aktivně věnoval vedení mládeže a v současnosti v Brně zakládá nový sbor v rámci Apoštolské církve, kde je už skoro čtyři roky zaměstnaný na plný úvazek. Má krásnou ženu, dvě dcery a kromě času s rodinou má rád sport, speciálně fotbal, a taky seriály. Nemá rád vážnost a miluje setkání s inspirativní lidmi a práci s mladými lidmi a vedoucími, kteří mají cíl. Jeho největším snem je to, aby církev a především mladí lidé v ní žili natolik autentický a inspirativní život, že lidé okolo nás budou získávat pravdivý a přitažlivý obraz Boha a církve. Toto je jeho výběr 5 knih pro vedoucí:


 Judah Smith: Jesus is _____

Kým je Ježíš? Kdybychom každý měli naprosto neporušený a živý obraz Ježíše, náš život by už nikdy nebyl stejný. Ježíš je často jiný, než si myslíme. Mnohem méně předvídatelný, mnohem více milující a odpouštějící. Nadpřirozený i normální. Mírný i konfrontující. Pro každého vedoucího v církvi je klíčové předkládat lidem radikálně reálný obraz Ježíše. A tato kniha k tomu v mnohém pomůže.

(Pozn: jako česku náhradu této problematiky bych uvedl knihu „Nádherný psanec“ od Johna Eldredge.)

Anglická verzia

Carl Lentz – Own the moment

Někdy tak často přemýšlíme nad minulostí a budoucností, že zapomeneme na přítomnost. Zapomeneme si užívat každý moment našeho života, chvíle plné obyčejnosti, ve kterých se ale skrývá krása. Carl je jak je jeho zvykem stylový, vtipný a předává velmi, velmi hluboké pravdy způsobem, který postrádá komplikovanost. Kéž by se mladí vedoucí u nás více učili od podobných lidí.

Anglická verzia

Sam Chand – Cracking your church´s culture code

Vize a kultura jsou klíčové pojmy ve vedení, přesto v našich končinách často zanedbávané. Vize je směr a kultura je myšlení našich lidí, které se projevuje v jejich chování. Obojí potřebujeme budovat a ani jedno se nestane samo od sebe (ani pouze modlitbou). Vést směrem, který pro nás má Bůh a učit naše lidi přemýšlet Božím způsobem je neoddistutovatelný úkol každého veoducího. Sam Chand ve své knize pomáhá v sedmi jednoduchých krocích vedoucím najít a „vypustit“ Boží vizi a inspiraci.

Anglická verzia

Craig Groeschel – To

Další stará známá klasika, ale nemůžu si pomoct. Craig je jedním z nejinspirativnějších lidí v mém životě – a to se ani neznáme 🙂 Jeho kniha popisuje budování církve z pohledu tajemné síly, kterou nazývá „TO“.  Nebudu vám říkat, co „TO“ je, protože to byste knihu pak ani číst nemuseli. Chci vám ale říct, že pokud „TO“ budete mít, tak vaše církev bude zdravá, milující a plná lidí. Craig nepřichází s nějakým novým konceptem, ale kreativně pojmenovává to, co v Bibli nacházíme na konci 2. kapitoly Skutků. Každý komu jsem tuto knihu doporučil, z ní byl nadšený. Je krátká, čtivá a nesmírně přínosná!

Slovenská verzia

Andy Stanley – Neodolatelná církev

I když je tato kniha teď často zmiňovaná, nemůžu si pomoct. Klíčová kniha pro naši dobu. Každý církevní vedoucí by si ji měl přečíst. Andy Stanley podává nadčasové biblické principy jasně, srozumitelně a velmi potřebně pro církev 21. století. Je provokativní – můžete se u ní zarazit, zapochybovat, naštvat se, ale pravdivost toho, jak je v ní vykládané biblické poselství, prostě přehlédnout nelze. Must read!

Česká verzia


Máte záujem o ďalšie odporúčania od rôznych vedúcich z Českej republiky, Slovenska alebo zo zahraničia? Pozrite si INÉ ČLÁNKY.

José, původem ze Španělska, je vedoucím mládeže v CB-Žilina (SK). Mimo jiné vede mládežnickou komunitu re.focus, kde slouží slovem, vede misijní skupinu a "hraje worship". José se naučil velmi rychle (za 6 měsíců) plynule slovensky, momentálně studuje na TCM.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Na našej webovej stránke používame cookies

Potvrďte, že akceptujete naše sledovacie súbory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Môžete tiež odmietnuť sledovanie, takže môžete naďalej navštevovať našu webovú stránku bez toho, aby sa do služieb tretích strán odosielali údaje.