5 kníh – Ondřej Szturc

Dnešný hosť našej rubriký 5 kníh je jeden z autorov v tejto webe, Ondřej Szturc. Ondřej je z Havířova, pracuje v cirkvi ESK, kde okrem kázania a vedenia robí bohoslužby pre mládež Log-out. V Křesťanské Akademii Mladých vedie stredisko RiseUp – podporu vedúcich mládeže. Má krásnu ženu Aničku, s ktorou spolu v súčastnosti študuje TCMI. V posledných rokoch tiež hrdo pomáha organizovať konferenciu Global Leadership Summit. Rád cestuje, stretáva nových ľudí a v službe Bohu si zo všetkého najviac praje v Českej Repúblike vidieť zdravé cirkvi, otvorené pre nových ľudí. Toto je 5 kníh, ktoré odporúča kresťanským vedúcim:

Andy Stanley: Neodolatelná církev

Nejlepší kniha o církvi, kterou jsem kdy četl. Kdybych mohl, tak bych ji “přinutil“ přečíst všechny pastory, kazatele, starší a další vedoucí služeb v církvi! Velmi doporučuji každému, kdo chce dělat církev pro lidi ve 21. století. Andy Stanley mistrovsky popisuje jak dělají církev pro lidi, kteří by do běžné církve nikdy nepřišli a jak je vedou krok za krokem za Ježíšem.

Česká verzia

Patrick Lencioni: Nejdůležitější konkureční výhoda

V této knize Patrick popisuje jak sestavit vizi, poslání a hodnoty zdravé organizace. Přestože je určena především pro firmy, drtivá většina principů je skvěle použitelná pro církev nebo vedení jakékoli služby, například mládeže. Je to typ knihy, u které se neobejdete bez zvýrazňování a psaní poznámek, ale obsah je opravdu skvělý a obohacující. Doporučuji každému vedoucímu v církvi!

Česká verzia

Chris Anderson: Přednášejte jako na TEDu

Skvělá praktická kniha o tom, jak druhým veřejným projevem něco druhým předat! Každému, kdo se chce zlepšit v kázání, vyučování nebo přednášení velmi doporučuji! Autor vášnivě mluví o tom, jak je důležité v dnešním světě umět předat myšlenky, které osloví a ovlivní druhé lidi, a co můžeme udělat pro to, abychom se v tomto předávání zlepšovali. Kniha je velmi čtivá, plná příběhů a praktických příkladů.

Česká verzia

Antoine de Saint-Exupery: Malý princ

Klasika. Jedna z nejdůležitějších knih o životních hodnotách, přátelství a lásce, kterou by si lidé v každé přicházející generaci měli opět přečíst!

Česká verzia | Slovenská verzia

Dan Ariely: Jak drahé je zdarma

Pokud máte rádi sociologii, společenské statistiky a výzkumy chování lidí, tato kniha je pro vás. Od Dana Arielyho, který je také oblíbeným řečníkem na TEDu, vyšlo v češtině i slovenštině knih více a spousta z jeho znalostí a závěrů je skvěle použitelná pro práci s lidmi i pro lepší vlastní sebeuvědomění.

Česká verzia | Slovenská verzia


Máte záujem o ďalšie odporúčania od rôznych vedúcich z Českej republiky, Slovenska alebo zo zahraničia? Pozrite si INÉ ČLÁNKY.

José, původem ze Španělska, je vedoucím mládeže v CB-Žilina (SK). Mimo jiné vede mládežnickou komunitu re.focus, kde slouží slovem, vede misijní skupinu a "hraje worship". José se naučil velmi rychle (za 6 měsíců) plynule slovensky, momentálně studuje na TCM.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Na našej webovej stránke používame cookies

Potvrďte, že akceptujete naše sledovacie súbory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Môžete tiež odmietnuť sledovanie, takže môžete naďalej navštevovať našu webovú stránku bez toho, aby sa do služieb tretích strán odosielali údaje.