Dnešným hosťom našej rubriky 5 kníh je Vašek Andrš. Vašek je zakladateľom zboru KOSTEL Jinak v Šumperku. Pracuje najviac ako kazateľ. Zároveň sa podiela na vedení Maják Networku, ktorý má v tejto chvíli zbory v 4 mestach (Vsetín, Olomouc, Šumperk, Brno). Toto je jeho výber 5 kníh pre nás:

Bryan Chapell – Christ-Centered Preaching 

Kdyby se mě někdo zeptal, jakou knížku by měl číst, aby byl lepší kazatel, aby jeho kázání byla lepší, tak je to právě tahle knížka. Bryan Chapell v  téhle knížce shrnuje všechno, čeho se kázání týká. Knížka zahrnuje všechny oblasti kázání a je konkrétně silná v tom, jak je zaměřená na Krista a na znělé biblické kázání, které naše sbory nutně potřebují.

Scot McKnight – King Jesus Gospel

Čtěte knížky, se kterými nebudete třeba hned souhlasit. King Jesus Gospel bude možná jedna z nich. McKnight napadá naše zjednodušené pojetí evangelia, které je jen o: “Co musím dělat, abych byl zachráněn?” Celkově evangelium není jen o tom, jak můžou být jednotlivci zachránění (i když to obsahuje), ale je daleko hlubší a širší.

William Lane Craig – Reasonable Faith

Žijeme v kultuře a společnosti, která se víc a víc ptá na základní životní otázky. Jaký je smysl života? Co je dobro a co je zlo? Tahle apologetická knížka není jen další populární apologetikou, ale je komplexnějším shrnutím základních apologetický otázek. Všichni, kteří se zajímají o apologetiku, by měli mít tuhle knížku přečtenou.

Richard Baxter – Reformed Pastor 

Každý, kdo chce brát svojí službu vážně (zvlášť kazatelé), by si měli přečíst tuhle knížku! Baxter prochází všechny možné oblasti služby a varuje před vším možným selháním, které nám hrozí. Někteří z nás jsou chladní intelektuálové, někteří nadšení, ale nekvalifikovaní, někteří pochybují o své víře, někteří z nás zavření jenom doma, zatímco jsou lidi venku, někteří jenom venku, zatímco je manželka zavřená doma. Právě pro tenhle typ lidí, lidí, kteří chtějí, aby jejich služba byla více efektivní a Boha oslavující, je tahle kniha.

Paul David Tripp – Dangerous Calling

Jestli jste ve vedoucí pozici ve vašem sboru nebo službě, tak tahle knížka vás bude bolet. Bolet dobrým způsobem. Bolet tak, jako když se musí vyčistit rána. Podobně jako Baxter, vás tahle knížka vyzve přemýšlet o své vlastní službě a motivech vašeho srdce, které jsou za ní. Doporučuji tuhle knížku číst ve skupině. Ptát se jeden druhého na otázky, které každá kapitola pokládá. Tahle knížka rozhodně povede ke zdravější službě.

Anglická verze


Máte záujem o ďalšie odporúčania od rôznych vedúcich z Českej republiky, Slovenska alebo zo zahraničia? Pozrite si INÉ ČLÁNKY.

José, původem ze Španělska, je vedoucím mládeže v CB-Žilina (SK). Mimo jiné vede mládežnickou komunitu re.focus, kde slouží slovem, vede misijní skupinu a "hraje worship". José se naučil velmi rychle (za 6 měsíců) plynule slovensky, momentálně studuje na TCM.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Na našej webovej stránke používame cookies

Potvrďte, že akceptujete naše sledovacie súbory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Môžete tiež odmietnuť sledovanie, takže môžete naďalej navštevovať našu webovú stránku bez toho, aby sa do služieb tretích strán odosielali údaje.