Byli jste už někdy tak zaneprázdnění, že jste se přistihli jak spěcháte, spěcháte a spěcháte… ? A jediná věc, na kterou jste dokázali myslet, bylo: „Tohle je naprosto šílené! To musí přestat!“ Jenže jste spěchali dál.

Kreativita a zdravé vůdcovství nepřichází, když běháte jako křeček v kolotoči. Ba co hůř, kolotoč vás připraví o dlouhodobou perspektivu.

Co takhle „vystoupit“ a chvíli si odpočinout?!?

Může to být pro vás jedna z nejtěžších věcí, ale zkuste zvážit to, jak Ježíš – mimořádný vůdce – opouštěl davy a vyhledával samotu. Nepřichází to snadno. Chce to disciplínu.

A přínos?

  1. Osvěží nás to jak duchovně, tak i fyzicky (často ty dvě složky jdou ruku v ruce).
  2. Posílí to náš vztah s Bohem, rodinou a ostatními.
  3. Dá nám to energii kreativně myslet a soustředit se ne na to, co je naléhavé, ale co je důležité.
  4. Pomůže nám to zvážit zájmy druhých (Fil 2:4). (Mimochodem, zvážení zájmů druhých lidí je ve vašem dlouhodobém přínosu.)

Hank Paulson, narozený a vychovaný v Holandsku, strávil 42 let prací s lídry v církvi napříč střední a východní Evropou. Spolu s manželkou a dvěma dětmi také žili v Rakousku, USA a České republice. Od počátku byly pro jeho službu, kterou v roce 1971 založil, důležité partnerství. Po čtyřiceti letech založil 4D Ministries, aby se mohl lépe zaměřit na asistenci a mentoring Evropských lídrů a utvořit partnerství ve službě.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Na našej webovej stránke používame cookies

Potvrďte, že akceptujete naše sledovacie súbory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Môžete tiež odmietnuť sledovanie, takže môžete naďalej navštevovať našu webovú stránku bez toho, aby sa do služieb tretích strán odosielali údaje.