5 knih – Dan Hurta

Dnešní host rubriky 5 knih je náš přítel Dan Hurta. Dan je zakladatelem Majáku, kde v současné době pracuje v roli „executive pastor“, je spoluzodpovědný za vedení Maják Networku, zakládání a rozvoj nových sborů. Ve svém životě by chtěl zažít, jak od Vídně po Krakov a od Váhu po Moravu je založen každý týden jeden nový sbor. Pro vznik nových sborů je potřeba nových vedoucích, Dan se snaží spolu s dalšími vedoucími připravit a povzbuzovat další muže a ženy k zakládání sborů a službě Bohu a lidem. Dříve vedl několik let Křesťanskou akademii mladých (KAM) a byl vedoucím mládeže. Civilním povoláním je sociální kurátor pro děti a mládež. Toto je jeho výběr 5 knih:


Alan Hirsch: Zapomenuté cesty

Tato kniha je základem k porozumění současnému stavu evangelikální církve na Západě. Je excelentním popisem současné situace, přináší řešení a kroky, jak církev (sbory) obnovit a na čem je založit. K této knize se budete ještě dlouhé roky vracet.(Alan napsal nejprve knihu Zapomenuté cesty a poté tuto knihu ještě rozpracoval ve „druhém díle“  Zapomenuté cesty – příručka. Doporučuji přečíst obě knihy. Kniha je ke stažení ve slovenštině na tomto linku.

Česká verzia (ČR trh) | Česká verzia (SK trh)

Dietrich Schindler: The Jesus Model

Famózní kniha pro každého vedoucího v církvi. Dietrich je excelentní kouč a mentor, připravil desítky zakladatelů sborů v Německu, kde pod jeho vedením založili  v FeG za posledních 8 let více jak 75 nových sborů. Dietrich do této knihy včlenil základní témata důležitá pro osobní rozvoj každého vedoucího sboru. Dietrich má dar psát o hlubokých věcech jednoduše, výstižně a stručně.

Anglická verzia

Merrill C. Tenney: O Novém zákoně

Velmi jasná a srozumitelná kniha, která vám poskytne souvislosti důležité k porozumění Novému zákonu. Pokud jste neměli možnost studovat teologii, pak je pro vás jako lidi, kteří vedou druhé nebo se na tuto roli připravujete, tato kniha potřebná. Pomůže vám při výkladu jednotlivých knih NZ, zprostředkuje vám orientaci v prvním období rozvoje církve.

Česká verzia (ČR trh) | Česká verzia (SK trh)

Ed Stetzer a Warren Bird: Viral Churches

Kniha určená zkušenějším vedoucím. Kniha zásadním způsobem přispěla do diskuse ohledně zakládání nových sborů. Je systematicky uspořádána a shrnuje veškeré modely vzniku a fungování církve na Západě v dnešní době.

Anglická verzia

Porterbrook

Je soubor dvou desítek stručných knih (studijních příruček). Jednotlivé příručky přinášejí velmi čerstvou a biblickou teologii, srozumitelnou lidem žijícím ve 21. století. Cílem autorů je, aby evangelium bylo středem našeho života, motivací pro naše jednání a základem našeho rozhodování. Témata jednotlivých knih jsou řazena do čtyř kategorií:

   -Charakter: protože evangelium má moc nás měnit a proměnit naše povahy

   -Bible: protože to, co věříme o Bohu, Kristu a Duchu svatém utváří naše životy

   -Církev: protože jsme  zachráněni a včleněni do společenství Božího lidu – církve

   -Svět: protože jsme povoláni

Česká verzia

José, původem ze Španělska, je vedoucím mládeže v CB-Žilina (SK). Mimo jiné vede mládežnickou komunitu re.focus, kde slouží slovem, vede misijní skupinu a "hraje worship". José se naučil velmi rychle (za 6 měsíců) plynule slovensky, momentálně studuje na TCM.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Na našej webovej stránke používame cookies

Potvrďte, že akceptujete naše sledovacie súbory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Môžete tiež odmietnuť sledovanie, takže môžete naďalej navštevovať našu webovú stránku bez toho, aby sa do služieb tretích strán odosielali údaje.