„Má noha se při­drže­la jeho šlépějí, sledoval jsem jeho ces­tu, ne­sešel jsem z ní.“ (Job 23:11, Bible21)

Mnohé z našeho úsilí v životě selhává z jednoho důvodu – narušené soustředění. Necháme se rozptýlit. Ralph Waldo Emerson řekl: „Koncentrace je tajemstvím síly v politice, válce, obchodu; ve zkratce, v celém řízení lidských záležitostí.“ Kam by si měl zaměřit svou koncentraci? Na své poslání! A když uděláš chybu, nehonit se za ní. Nesnaž se ji bránit. Nevrážej do ní slušné peníze. Když uděláš chybu, přiznej si ji. Pokud je to nutné, vyhledej odpuštění od Boha a osoby, která utrpěla škodu. A pokud je to možné, zkus věci napravit. Poté, co jsou tyto věci provedeny, upři svou pozornost na své poslání a pokračuj dál. Hleď na to, co je tvou touhou provádět.

Nikdy nepotkáš osobu zaměřenou na včerejšek, která by měla lepší zítřek. John Foster Dulles, tajemník státu pod vedením prezidenta Eisenhowera, poznamenal: „Měřítkem úspěchu není to, zda máte obtížný problém, který je třeba řešit, ale to, zda je to stále ten samý problém, který jste měli loni.“ Vyřešený problém je odrazovým můstkem k budoucímu úspěchu, k větším a lepším věcem. Klíčem je zaměřit se na to, co se učíš, ne to, co ztrácíš. Když to uděláš, otvíráš dveře budoucím možnostem. Dr. Norman Vincent Peale řekl: „Pozitivní myšlení je to, jak přemýšlíte o problému. Nadšení je to, jaký z problému máte pocit. Tyto dvě věci spolu určí, co s problémem uděláte.“ Konečně, to je to, na čem záleží.

„Vítr vás může buď převrátit nebo posunout vpřed. Nezáleží na tom, ze kterého směru přichází. Záleží na tom, jak nastavíš své plachty.“ Doufám, že Ti to bude povzbuzením zůstat ve směru Božího povolání.

Převzato z „The Word For You Today“ od Bob Gass

Hank Paulson, narozený a vychovaný v Holandsku, strávil 42 let prací s lídry v církvi napříč střední a východní Evropou. Spolu s manželkou a dvěma dětmi také žili v Rakousku, USA a České republice. Od počátku byly pro jeho službu, kterou v roce 1971 založil, důležité partnerství. Po čtyřiceti letech založil 4D Ministries, aby se mohl lépe zaměřit na asistenci a mentoring Evropských lídrů a utvořit partnerství ve službě.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Na našej webovej stránke používame cookies

Potvrďte, že akceptujete naše sledovacie súbory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Môžete tiež odmietnuť sledovanie, takže môžete naďalej navštevovať našu webovú stránku bez toho, aby sa do služieb tretích strán odosielali údaje.