Zůstaň soustředěný

„Má noha se při­drže­la jeho šlépějí, sledoval jsem jeho ces­tu, ne­sešel jsem z ní.“ (Job 23:11, Bible21)

Mnohé z našeho úsilí v životě selhává z jednoho důvodu – narušené soustředění. Necháme se rozptýlit. Ralph Waldo Emerson řekl: „Koncentrace je tajemstvím síly v politice, válce, obchodu; ve zkratce, v celém řízení lidských záležitostí.“ Kam by si měl zaměřit svou koncentraci? Na své poslání! A když uděláš chybu, nehonit se za ní. Nesnaž se ji bránit. Nevrážej do ní slušné peníze. Když uděláš chybu, přiznej si ji. Pokud je to nutné, vyhledej odpuštění od Boha a osoby, která utrpěla škodu. A pokud je to možné, zkus věci napravit. Poté, co jsou tyto věci provedeny, upři svou pozornost na své poslání a pokračuj dál. Hleď na to, co je tvou touhou provádět.

Nikdy nepotkáš osobu zaměřenou na včerejšek, která by měla lepší zítřek. John Foster Dulles, tajemník státu pod vedením prezidenta Eisenhowera, poznamenal: „Měřítkem úspěchu není to, zda máte obtížný problém, který je třeba řešit, ale to, zda je to stále ten samý problém, který jste měli loni.“ Vyřešený problém je odrazovým můstkem k budoucímu úspěchu, k větším a lepším věcem. Klíčem je zaměřit se na to, co se učíš, ne to, co ztrácíš. Když to uděláš, otvíráš dveře budoucím možnostem. Dr. Norman Vincent Peale řekl: „Pozitivní myšlení je to, jak přemýšlíte o problému. Nadšení je to, jaký z problému máte pocit. Tyto dvě věci spolu určí, co s problémem uděláte.“ Konečně, to je to, na čem záleží.

„Vítr vás může buď převrátit nebo posunout vpřed. Nezáleží na tom, ze kterého směru přichází. Záleží na tom, jak nastavíš své plachty.“ Doufám, že Ti to bude povzbuzením zůstat ve směru Božího povolání.

Převzato z „The Word For You Today“ od Bob Gass

Zůstaň v kontaktu

Přihlas se k odběru našeho info listu a budeme ti posílat nejen informace o novém obsahu na našem webu, ale i zajímavé materiály, které na našem webu nenajdeš.

Tvůj email zůstane u nás, nikomu ho nebudeme dávat.

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.