Co tvůj „prázdný prostor“?

Musím se přiznat: občas jsem se cítil provinile za to, že nejsem „v práci“ a čtu knihu nebo místo toho trávím kvalitní čas s někým výjimečným. Nebo jsem si našel čas modlit se a přemýšlet o blížící se události či významné změně. Příliš často jsem se snažil „odpočívat za běhu“. Ano, souhlasím, že to nefunguje. Ani by se nemělo očekávat, že to zafunguje!

Když říkáme „jsme velmi zaneprázdněni“, jsme na to hrdí? Nebo to vnímáme jako selhání lépe si zorganizovat svůj život a čas?

Takže, tady je moje otázka: co tvůj „prázdný prostor“?

„Prázdný prostor“ je čas v tvém kalendáři, který je „prázdný“. Nejen dovolená, ale „prázdný prostor“ k vyhodnocení a zvážení toho, co děláme a hodnot a priorit, které sledujeme. Čas číst a učit se. Věděli jste, že Bill Gates čte 50 knih ročně? V roce 2016 v rozhovoru pro New York Times řekl: „Čtení je stále hravý způsob, kterým se jednak učím novým věcem, jednak testuji své znalosti“.

Pokud máš ostatní, kteří na tobě závisí, ujisti se, že máš „prázdný prostor“ pro nečekané a důležité. (Nejen naléhavé). Tak, jak si na tom? Máš chvilku na přemýšlení? Máš jeden den na přemýšlení a plánování změn?

Najdeme si čas „čekat na Pána“? Učit se od lidí, kterými obklopujeme naše životy? Učíme se z věcí, které děláme? Nebo se pouštíme z jednoho projektu do druhého? Stárnutí nám pomáhá zpomalit naše aktivity a zlepšit se v tom jak si stanovujeme priority, ale nemáme žádný důvod čekat!

Obvykle mám před odjezdem na několikadenní výlet naplánovaný „prázdný den“. Úžasné, co vždy přijde „během odchodu“! A když lidé za mnou přijdou během mého posledního dne s něčím o čem vědí už delší dobu, řeknu jim: „Mrzí mě to, ale už je příliš pozdě“ (mrzí mě to, že prokrastinovali a snaží se abych se zabýval jejich důsledky). Dobré rozhodnutí a tvořivost si zaslouží „prázdný prostor“.

Pamatuj: Bůh nikdy nemá shon a nikdy se neopožďuje. On nereaguje na „last minute“ nabídku nebo pohotovost.

Ve všem, co děláme, pojďme za kvalitou, protože nakonec je to kvalita, ne kvantita, která vydrží a umožňuje multiplikaci.

Tak co s tvým „prázdným prostorem“?

Zůstaň v kontaktu

Přihlas se k odběru našeho info listu a budeme ti posílat nejen informace o novém obsahu na našem webu, ale i zajímavé materiály, které na našem webu nenajdeš.

Tvůj email zůstane u nás, nikomu ho nebudeme dávat.

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.