V České republice se v listopadu 2023 podařilo zrealizovat mimořádný evangelizační projekt. Pod názvem Národní probuzení se spojila celá řada církví a církevních organizací (např. Armáda spásy, Evangelizační exploze, LeaderImpact, Kristus pro každého, Zasáhnout svět) a jejich předních lídrů (např. Stašek Bubík, Přemysl Kopeček, Dan Drápal, David Novák a jiní) a připravili celostátní evangelizační akci. 

Na jejich webové stránce se píše, že iniciativě jde o to, „aby se evangelium během měsíce listopadu 2023 dostalo ke každému člověku v Česku.“ Přičemž nejde o jednu mega evangelizační akci, ale o měsíc oslavy evangelia, kde se s ním lidé mohou setkávat všude: v MHD, v novinách, v poštovních schránkách, na billboardech, na sociálních sítích, v médiích i osobně. 

Během listopadu se teda roznášely a posílaly do schránek různé evangelizační letáčky, konaly se přednášky, evangelizace a konference a mnoha městech se podařilo dostat evangelium dokonce jako polep na veřejnou dopravu. V Praze jezdila tramvaj (Jesus Tram), v Českých Budějovicích autobus a v Liberci tramvaj i autobus. Zapojit se mohli jednotlivci i celé sbory a to jednak organizací různých akcí, jednak modlitebně a potom i finančně. 

Pro ty, kteří byli evangeliem osloveni, byly vytvořeny možnosti kontaktu přímo na akcích, ale zároveň jim pomoc nabízí samotná webová stránka Národního probuzení. Jednak sérií videí, kde je jim znovu vysvětlené, jak mohou mít vztah s Bohem, ale také zde mají možnost požádat o kontakt s křesťany a sbory přímo v místě svého bydliště. 

V sobotu 25. 11. 2023 se konal v pražských ulicích tzv. Jesus pochod, který směřoval do Betlémské kaple. Tam byla celá iniciativa slavnostně ukončena. Věříme, že podobné iniciativy se budou opakovat a stanou se inspirací i pro další sousední země.

Více se dozvíte na webové stránce iniciativy a také na jejím facebookovém profilu. 

https://www.narodniprobuzeni.cz/

https://www.facebook.com/narodniprobuzeni

Eva Bechná pracuje jako pastorační asistentka ve sboru Církve bratrské v Žilině. Ve sboru se mimo jiné věnuje dlouhodobě práci s dětmi a maminkami a také vydávání sborového newsletteru Fajo.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Na našem webu používáme soubory cookie

Potvrďte prosím, zda přijímáte naše sledovací soubory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Sledování můžete také odmítnout, takže můžete nadále navštěvovat naše webové stránky bez odesílání jakýchkoli dat službám třetích stran.