Webový portál Spoločenstva evanjelia přináší několik tipů Katherine Forster o tom, jak mohou rodiče pomoct teenagerům milovat Boží slovo. 

Katherine Forster je studentka vysoké školy, která pracuje jako hlavní autorka pro TheRebelution.com, online platformy, která oslovuje statisíce křesťanských teenagerů, rodičů a pracovníku s mládeží. Je členkou Spotlight Young Writers Workshop a propagátorkou National Bible Bee. Píše o důležitosti seriózního studia Bible pro dospívající.

Jako rodiče vždy toužíte po tom, aby vaši teenageři dostali nejlepší možné vzdělání.

Posíláte je do školy, povzbuzujete je k tomu, aby si dělali domácí úlohy, kontrolujete jejich známky a možná jim pomáháte s přihláškami na vysokou školu. Chcete, aby byli na život po maturitě připraveni nejlépe, jak se to jen dá – jakkoliv ten další život bude vypadat.

Ale nejdůležitější věc, kterou jako teenageři potřebujeme, není středoškolský a dokonce ani vysokoškolský diplom. Potřebujeme se naučit milovat Boží Slovo. Potřebujeme ho studovat, učit se ho nazpaměť, vážit si ho. Protože, konec konců, Boží Slovo nejsou jen další informace, které je potřeba se nabiflovat, instrukce, které v něm najdeme, nejsou jen životní zručnosti, které je potřeba ovládat.

V Božím Slově znějí slova našeho Stvořitele. Sám Bůh se v něm zjevuje lidstvu.

To je klíčová věc. Je to mnohem důležitější než jakékoliv vzdělání, které by teenageři mohli získat. Ale jak byste mohli vašim teenagerům pomoct naučit se poslouchat? Jak byste jim mohli pomoct studovat Bibli?

1. VEĎTE PŘÍKLADEM

Odkdy si pamatuji, vždy jsem viděla oba moje rodiče, jak studují Bibli. Někdy to bylo v rámci formální skupiny nebo programu, někdy to bylo s jinými rodiči a někdy ji studovali jen sami pro sebe. Vždy jsem věděla, že Písmo je pro ně osobně velmi důležité.

Pokud by mně nebo mým bratrům pouze říkali, abychom si četli Bibli, ale sami by to nedělali, pravděpodobně by mi to lezlo na nervy. Viděla bych to jen jako jedno z pravidel, které musím následovat. No díky jejich příkladu jsem věděla, že je to skutečně důležité.

Váš příklad je silná věc. Pokud aktivně studujete Bibli, vaši teenageři budou rozumět tomu, že je to pro vás důležité. Pokud necháte Boží Slovo, aby proměňovalo to, jak žijete a jak se chováte ke svým dětem, bude jim to svědectvím o proměňující moci Písma ve vašem životě.

Ostatní tipy najdete na:

https://spolocenstvoevanjelia.sk/5-tipov-ako-pomoct-tinedzerom-studovat-bibliu/

Foto od Joel Muniz na Unsplash

Cílem leaderXpress je tvořit komunitu lídrů, kteří se mezi sebou podělí o to nejlepší ze svých zdrojů, zkušenosti a know-how.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Na našem webu používáme soubory cookie

Potvrďte prosím, zda přijímáte naše sledovací soubory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Sledování můžete také odmítnout, takže můžete nadále navštěvovat naše webové stránky bez odesílání jakýchkoli dat službám třetích stran.