Pět set let před Kristem, čínský generál Sun-tzu napsal tato slova do své knihy s názvem Umění války. Ten, kdo zná nepřítele a ten kdo zná sebe, nebude v nebezpečí v mnoha bojích. Ten, kdo nezná nepřítele, ale zná sebe, někdy vyhraje, někdy prohraje. Ten, kdo nezná ani sebe, ani nepřítele, bude pravidelně poražen v mnoha bitvách. Stejné myšlenky opakoval Pavel, když psal do Korintu, „….aby nás satan neobelstil; jeho úskočnost přece známe.“ (2 Kor. 2,11) Znáte svého nepřítele? Jaké jsou jeho záměry?

Část 3 – Poznej jeho nepřátelské pevnosti a démonizaci – Houževnaté hříšné zvyklosti otevřou nepříteli dveře do tvé duše a vytvoří místo, odkud může ovlivňovat mnoho jiných oblastí života. Jak se vyvinou tyto pevnosti a jak je můžeme rozeznat ve svém vlastním životě a v živote jiných? První Kristovi učedníci byli zmocněni kázat dobrou zprávu, uzdravovat nemocné a vyhánět démony. Bylo to jen pro tehdejší období nebo potřebujeme i my dnes stejnou autoritu? Při čtení příslušného úseku Písma ti dáme základní porozumění toho, jak rozeznávat démonizaci a jak potom zapojit Kristovu sílu. 

Přednáška byla přednesena na European Leadership Forum 14. listopadu 2020.

https://foclonline.org/short-talk/spiritual-warfare-part-3-know-enemys-strongholds-and-demonization

Cílem leaderXpress je tvořit komunitu lídrů, kteří se mezi sebou podělí o to nejlepší ze svých zdrojů, zkušenosti a know-how.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Na našem webu používáme soubory cookie

Potvrďte prosím, zda přijímáte naše sledovací soubory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Sledování můžete také odmítnout, takže můžete nadále navštěvovat naše webové stránky bez odesílání jakýchkoli dat službám třetích stran.