Genesis pro každého

Jako vedoucí je součástí našeho povolání vzdělávat se nejen v praktických zručnostech služby (o kterých tady najdete množství článků!) ale i v teologii. Potřebujeme lépe porozumět biblickému příběhu a poselství, abychom ho uměli odevzdat v našich mládežích, skupinách či sborech. 

Problém ale je, že jsou často teologické knihy nebo materiály „nedostupné“. Ať už je to vysoká akademická odbornost, jazyková bariéra nebo jiné překážky, neumíme se dostat k teologickým materiálům a naše teologické porozumění může být „povrchní“.

Právě proto vznikl projekt Genesis pro každého. Genesis pro každého je teologicky zaměřené biblické studium, díky kterému se snažíme lépe rozumět poselství knihy Genesis pro původní posluchače v jejich historickém a kulturním kontextu. Základní otázka, kterou si u toho neustále klademe je: „co chtěl autor původně komunikovat primárním čitatelům?“

V sérii půl hodinových videí lépe porozumíte historickému kontextu, na které Genesis reaguje, kulturnímu kontextu, ze kterého kniha vychází a náboženskému pozadí, na které autor reaguje (a často ho kritizuje).

Jak porozumět příběhu stvoření v 21. století? Jak si pospojovat vědecké zjištění z Genesis 1? Co znamená, že Bůh odpočíval  7. den? Co se stalo v zahradě Eden? Kdo jsou Adam a Eva? Jaký je příběh pádu? Co s potopou? Tyto a další otázky jsou předmětem studia Genesis pro každého.

Zůstaň v kontaktu

Přihlas se k odběru našeho info listu a budeme ti posílat nejen informace o novém obsahu na našem webu, ale i zajímavé materiály, které na našem webu nenajdeš.

Tvůj email zůstane u nás, nikomu ho nebudeme dávat.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..