STANLEY - Nepratele srdceJako pracovníci s mládeží či lídři komunit to znáte – rozbité rodiny, komplikované vztahy, otupělost vůči životu… A v tom celém zmatku jste vy a snažíte se tomu celému pomoci. Možná jsou to zápasy, které vedete i vy osobně a komplikují vám vaši službu. Nejpřirozenější je začít se zabývat symptomy. No řešení nejčastěji leží přímo u kořene. Srdce. Řešení začíná tam, kde se rozhodneme bojovat s nepřáteli srdce: vinou, hněvem, chamtivostí a žárlivostí.

„Andy Stanley napsal knihu, která nám při četbě může připadat bezděky až samozřejmá. Možná nás při ní napadne, že to je přece jasné, že popisované emoce řádí v našem srdci. Je to totiž klasická lidská zkušenost v jakékoliv době a jakékoliv kultuře. Dobře ji známe také z vlastního života. V Nepřátelích srdce Andy skvělým způsobem odhaluje nejen emoce, které škodí našemu srdci a posléze našemu životu, ale nabízí také jednoduchý lék na každou popisovanou emoci. Tuto knihu jsem studoval, prožíval, kázal jsem ji v sérii přednášek v Elementu a rozhodně ji koupím všem našim dobrovolníkům. Všichni totiž potřebujeme porazit nepřátele našeho srdce!“
Lukáš Targosz | Pastor AC Element v Hradci Králové

ČR: Zde je odkaz na nakladatelství Návrat, kde je kniha k zakoupení.
SR: Zde je odkaz na nakladatelství Porta libri, kde je kniha k zakoupení.

PS: Pokud máte zájem, zde jsou odkazy na blog Lukáše Targosze, ve kterém se věnuje zmíněné sérii přednášek (úvod, vina, hněv, chamtivost, žárlivost, bonus: dobrozvyk).

Janči bol vyše dekády zapojený do služby mladým ľuďom ako na lokálnej, tak i národnej úrovni. Momentálne vedie nový cirkevný zbor "Za Kostolom" v Žiline (SK).

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Na našej webovej stránke používame cookies

Potvrďte, že akceptujete naše sledovacie súbory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Môžete tiež odmietnuť sledovanie, takže môžete naďalej navštevovať našu webovú stránku bez toho, aby sa do služieb tretích strán odosielali údaje.