Příprava: 4 hodiny

Pomůcky: hlasovací zařízení, projektor, počítač

Průběh: Videostop je přibližně dvouhodinová hra, která se skládá z několika kol. Na začátku rozdělte lidi do 3 skupin.

Kolo 1: Na projektoru pouštějte ukázky ze známých filmů. Úkolem skupin je co nejrychleji poznat, o jaký film se jedná a přihlásit se. Jakmile se někdo přihlásí, ukázku zastavte. Pokud přihlášená skupina ukázku uhádne, získává určitý počet bodů, pokud ne, tak se jím body odečítají a mohou hádat ostatní skupiny. Doporučujeme rozdělit filmy alespoň do třech skupin podle obtížnosti, která se projeví na bodovém ohodnocení. Ke každému filmu položte otázku, na kterou odpovídají všechny skupiny tím, že odpověď napíšou na papír a odevzdají po konci kola.

Kolo 2: Pouštějte z reproduktorů známé soundtracky. Doporučuju večerníčky, kreslené filmy, seriály atd. Skupiny se znovu musí hlásit. Pokud chcete, pokládejte znovu otázky.

Kolo 3: Čtěte známé hlášky.

Kolo 4: Pokud toho ještě nemáte dost, můžete dát skupinám za úkol, aby ztvárnily nějakou známou scénu z filmu. Rozdělte body podle jejich výsledku.

Na konec vyhlašte nejlepší skupinu a rozdejte ceny.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Na našej webovej stránke používame cookies

Potvrďte, že akceptujete naše sledovacie súbory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Môžete tiež odmietnuť sledovanie, takže môžete naďalej navštevovať našu webovú stránku bez toho, aby sa do služieb tretích strán odosielali údaje.