„Co člověku prospěje, získá-li celý svět, ale své duši uškodí?“ Tento citát z Markova evangelia 8,36 je mottem nové série kurzů Objevování křesťanství pro mládež, která vyšla letos na jaře pod názvem SOUL. Tento kurz se skládá ze sedmi setkání, jejichž hlavním cílem je představit dobrou zprávu nevěřícím mladým lidem. Kurz SOUL lze použít jako program na mládeži, skupince biblického studia nebo při osobním setkávání. 

SOUL je biblický

Kurzy Objevování křesťanství na základě studia Markova evangelia vedou účastníky k pochopení tří důrazů Markova evangelia: Kdo je Ježíš? Proč přišel? Co to znamená ho následovat? Tyto kurzy vznikaly od devadesátých letech v anglikánské církvi v londýnském sboru All Souls Langham Place a jejich rozvoj zastřešila organizace Christianity Explored Ministries. V Česku je od roku 2012 překládá a distribuuje mezidenominační organizace PROMISE CZ. 

SOUL je výzvou 

SOUL je výzvou pro vedoucí mládeží a další křesťany, kteří mladým lidem slouží. Kurzy představují užitečný nástroj, který mohou použít. Jedná se o dobrodružnou výpravu Markovým evangeliem plnou her, Božího slova, videí, diskuzí nad Ježíšovými skutky a taky sdílení.

Příprava kurzu SOUL je jednoduchá

S přípravou kurzu pomůže kniha Průvodce pro vedoucí. Účastníci kurzu dostanou příručky se zajímavou grafikou, kde mají zachyceny hlavní myšlenky a také si tam zaznamenávají odpovědi na otázky. Vedoucí mohou pustit videa, která jsou součástí kurzu nebo se mohou trénovat v přípravě desetiminutového programu, v němž poselství Božího slova předají sami. Přepisy videí jsou k dispozici na konci brožury.

Kurzy Objevování křesťanství mají výsledky

Během následné diskuze si účastníci ujasňují, kým je Ježíš a jaký to má význam pro jejich život. Na konci kurzu se účastníci nemohou vyhnout jasně formulované výzvě: Kdo je Ježíš podle nich a jak se k tomu postaví? Přibližně 40% účastníků se rozhodne pokračovat v dalším studiu a 14% během kurzu uvěří.

Osobně jsem moc vděčná Pánu Bohu, že mě před osmi lety na kurzy Objevování křesťanství přivedl, protože mi na nich na základě studia Bible ukázal, že Ježíš je Božím synem a poprvé v životě jsem se k Němu tak mohla modlit. Dodnes jsem vděčná za solidní biblický základ, který jsem na těchto kurzech a následných biblických skupinkách získala. Právě proto je pro mě potěšením šířit povědomí o těchto kurzech. Mám při tom možnost slyšet povzbudivá svědectví od dalších vedoucích, kteří kurzy pořádají.

Řekli o kurzu Objevování křesťanství:

Na kurzu Objevování křesťanství jsem měl možnost sledovat, jak ona typická ostražitost před čímkoliv duchovním postupně roztává a na tvářích všech účastníků kurzu se probouzí zvědavost toho „neznámého“ poznat co možná nejosobněji. Petr Luhan 2. kazatel Církve bratrské Čelákovice

Ze zkušenosti s kurzy Objevování křesťanství mohu dosvědčit, že za velmi krátkou dobu se účastníci radikálně posunou v pochopení biblické zvěsti. Věřící se cítí ukotveni, nevěřící mluví o tom, že porozuměli. Nic víc jim nemůžeme dát! Vše další je mezi nimi a Bohem. Marek Titěra, Kazatel Bratrské jednoty Baptistů ve Zlíně. 

Další svědectví Michala Šourka, faráře ČCE Praha 4 – Jižní Město, Jiřího Krále, vedoucího SKH Olomouc, Pavla Paluchníka, kazatele CB Poděbrady a dalších najdete na našem kanálu Youtube.

Kurz SOUL je biblickým nástrojem, který nám pomáhá vkročit do služby vyzbrojení Božím slovem a svou dobře propracovanou strukturou umožňuje zkrátit přípravu na minimum. Čas vyhrazený pro tuto službu rozhodně nebude marným. Ježíš nám všem přeci říká: „Co člověku prospěje, získá-li celý svět, ale své duši uškodí.“ (Marek 8,36). 

Více se můžete dozvědět na stránkách organizace PROMISE CZ www.promisecz.org/soul. Zájemcům o vedení kurzů SOUL, kteří nemají zkušenost s kurzy Objevování křesťanství, doporučujeme, aby se zúčastnili školení, které je zdarma poskytováno organizací PROMISE CZ. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Na našem webu používáme soubory cookie

Potvrďte prosím, zda přijímáte naše sledovací soubory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Sledování můžete také odmítnout, takže můžete nadále navštěvovat naše webové stránky bez odesílání jakýchkoli dat službám třetích stran.