Příprava: 2 hodiny;

Materiál: jablečný štrůdl, krůtí tousty (popřípadě steaky), pečivo, pití;

Průběh: Díkuvzdání je tradiční připomenutí amerického svátku Thanksgiving. Smyslem tohoto svátku je se sejít, sníst tradiční jídlo, uvědomit si a poděkovat za to, že máme všeho dostatek. Svátek se slaví čtvrtý čtvrtek (týden) v listopadu. Nám se osvědčilo tuto akci pořádat v uvolněnějším stylu (k jídlu jen tousty s krůtím masem a jablečný štrůdl) + krátká prezentace o historii svátku + hry (například spojené s americkým fotbalem) + krátké zamyšlení (video nebo písnička na začátek a potom například na každý stůl napsat na papír jednu oblast našich životů  – rodina, škola, volný čas, kamarádi… – a nechat lidi projít každou oblast a psát si na papír, za co jsou v těchto oblastech vděční.) Pokud se Díkuvzdání stane tradicí, lidi se rádi sejdou pravidelně každý rok.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Na našej webovej stránke používame cookies

Potvrďte, že akceptujete naše sledovacie súbory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Môžete tiež odmietnuť sledovanie, takže môžete naďalej navštevovať našu webovú stránku bez toho, aby sa do služieb tretích strán odosielali údaje.