V minulé části byla naše fiktivní firma Yip Software odkoupena jinou, větší firmou Playsoft. Ač si mohla ponechat název a jistou samostatnost, Casey McDaniel, majitel Yip Software se dostal do podřízené pozice. Zástupci Playsoftu byli pochopitelně zvědaví na to, jak to v Yip Software funguje a na výzvědy poslali člena vedení J. T. Harrisona. Návštěva nedopadla nejlépe. J. T. Harrison okamžitě odhalil obrovské slabiny Caseyho vedení. 

V této poměrně krátké části se seznamujeme s Willem Petersenem. Asi dvaceti šestiletý chlapec, syn Caseyho přátel nastoupí na místo Caseyho asistentky. Casey nejdříve váhá, po osobním setkáním si je jistý, že je to dobrá volba. Will studoval film a média, také psychologii a nějakou dobu pracoval v reklamní agentuře. Je možná až příliš kvalifikovaný na post asistenta, ale má to být pouze zastupování za mateřskou na jeden rok. Will si chtěl po vysoké trochu oddychnout a tak se mu zdálo, že tady nebude mít moc práce. S Willem jde také pověst, že umí vnést pořádek do úplného chaosu.

Nikdo však Caseymu neřekl, dokonce ani sám Will, že trpí mírnou formou obsesivně-kompulzivní poruchy a Tourettovým syndromem. Bral léky a tak dostal poruchu pod kontrolu, ale krátce před nástupem do Yip Software z vlastního rozhodnutí léky vysadil. 

Hned druhý den po nástupu se Will seznamuje s nelehkou situací firmy a především Caseyho. J. T. Harrison z Playsoftu poslal Caseymu email, ve kterém mu říká tohle:

„Mám pochybnosti o tom, jestli jsi schopný vést svoji divizi. Tohle přesvědčení se zakládá….hlavně na vlastní zkušenosti z nedávné návštěvy. Během celé své kariéry jsem snad nezažil méně produktivní  a nezáživnou poradu, jaká bola ta vaše…“

Casey se bojí, že po dlouhých letech, kdy budoval svoji vlastní firmu, ji co nejdřív nebude moct řídit a někdo ho ve vedení nahradí. Rozhodne se důvěřovat Willovi a svěří se mu s těmito problémy. Will přemýšlí, že musí Caseymu stůj co stůj pomoct. Celý příběh se začíná komplikovat, uvidíme, jak bude dále pokračovat.

Více si můžete přečíst v knize Príčina smrti: Míting od Patricka Lencioniho, který vydalo vydavatelství Porta libry. S jejich laskavým svolením jsme mohli uvést tento seriál.  

Knihu si můžete objednat tady:

Foto od Jason Goodman na Unsplash

Eva Bechná pracuje jako pastorační asistentka ve sboru Církve bratrské v Žilině. Ve sboru se mimo jiné věnuje dlouhodobě práci s dětmi a maminkami a také vydávání sborového newsletteru Fajo.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Na našem webu používáme soubory cookie

Potvrďte prosím, zda přijímáte naše sledovací soubory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Sledování můžete také odmítnout, takže můžete nadále navštěvovat naše webové stránky bez odesílání jakýchkoli dat službám třetích stran.