Autoři podcastu Zabudnuté cesty věnovali celou sérii hostům, které všechny spojuje český internetový magazín ProBoha!, ať už jsou to členové týmu, kteří magazín tvoří nebo přispívající autoři a povídají si s nimi o jejich životě, radostech a starostech, o jejich psaní a také o aktuálních křesťanských tématech. 

Magazín Proboha byl založen v r. 2019 a na základě křesťanské víry se snaží vytvořit platformu, která kultivuje dialog a diskuse uvnitř světa víry a náboženství, ale zároveň bourá českým a slovenským čtenářům zažité stereotypy, které jsou s křesťanstvím spojené.

Jako prvního si José Calvo a Janči Máhrik do svého podcastu pozvali Vaška Radoše, hlavního editora magazínu a člověka, který stál u jeho vzniku. Vašek vystudoval sociální patologii v Opavě a teologii v Heiligenkreuz. Pracoval jako sociálny pracovník s alkoholiky a věnoval se integraci utečenců. Vašek je součástí komunity, která zakládá nový sbor Církve bratské v Třinci (Maják Network). 

Dalším hostem je David Novák, předseda české Rady Církve bratské, kazatel sboru Církve bratské v Praze a autor vlastního podcastu Víra ve vírech doby. David se ve svých článcích věnuje nejen duchovním, ale i společenským tématům. 

Hanka Pinknerová píše knihy a v Brně vlastní malé knihkupectví a galerii. Psaní je pro ni jako pro jiného zpěv nebo tanec. Je velký knihomol a během roku přečte obrovské množství knih. 

Štěpán Rucki pochází podobně jako Vašek Radoš z oblasti Třince. Povoláním je dětský lékař a kardiolog, primář dětského oddělení nemocnice v Třinci, kromě toho je křesťanský publicista, pracuje v komunální politice, s dalšími lidmi založil Sdružení křesťanských zdravotníků v ČR, napsal několik knih. 

A posledním hostem série je Martin Růžička ze Zlína. Martin vystudoval právo na Masarykově univerzitě v Brně, pracuje jako nezávislý filmový producent. Mimo lásky k filmu se věnuje studiu teologie a je členem redakční rady magazínu ProBoha!

Magazín ProBoha najdete na adrese https://proboha.cz/

Celou sérii Zabudnutých ciest s těmito hosty najdete tady:

Eva Bechná pracuje jako pastorační asistentka ve sboru Církve bratrské v Žilině. Ve sboru se mimo jiné věnuje dlouhodobě práci s dětmi a maminkami a také vydávání sborového newsletteru Fajo.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Na našem webu používáme soubory cookie

Potvrďte prosím, zda přijímáte naše sledovací soubory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Sledování můžete také odmítnout, takže můžete nadále navštěvovat naše webové stránky bez odesílání jakýchkoli dat službám třetích stran.