Je úžasné, jaký velký vliv má způsob vedení mítinků na to, jak fungujeme v práci, jestli jsme nabití pozitivní energií, radostí a pracovním zápalem, nebo se cítíme unavení, vyčerpaní a demotivovaní.

Martina Joshi, Human Resources Manager, Kellys Bicycles s.r.o.

V následujícím seriálu bychom vám rádi zprostředkovali základní myšlenky knihy Patricka Lencioniho, která se sice pohybuje ve světě byznysu, ale mnohé její pohledy budou stejně použitelné pro manažování týmů v církvi. 

Kniha je psaná formou příběhu. V první kapitole s názvem Flashback představuje autor hlavního hrdinu příběhu, manažera Caseyho McDaniele. Casey je úspěšný profesionální hráč golfu, který však nakonec skončí v byznyse a založí si společnost Yip Software v městečku Old Monterey v Kalifornii. Jeho firma produkuje sportovní videohry z oblasti golfu, cyklistiky a tenisu a její produkty jsou nesmírně oblíbené a úspěšné. Sídlí v překrásné zrekonstruované staré budově a zaměstnává 200 lidí. Kamenem úrazu je její ředitel Casey McDaniel, který je sice milý a slušný, ale průměrný manažer. Pod vedením člověka se strategičtějším myšlením a přísnější disciplínou by mohla firma dosahovat dvakrát lepší výsledky.

Průměrnost ředitele firmy se přenáší i na ostatní zaměstnance, chybí pracovní zápal, nasazení a elán. Všem stačí slušné výsledky a pohoda. Členové vedení Yip Software se každý týden setkávají na pravidelných poradách, kde je čeká dvojhodinové trápení. Berou to jako povinnou jízdu, běžnou v korporátním světě. Něco, s čím se nedá nic dělat. 

Víc si můžete přečíst v knize Príčina smrti: Míting od Patricka Lencioniho, kterou vydalo vydavatelství Porta libri (v slovenštině). S jejich laskavým svolením jsme mohli uvést tento seriál.  

Knihu si můžete objednat tady:

Foto od Jason Goodman na Unsplash

Eva Bechná pracuje jako pastorační asistentka ve sboru Církve bratrské v Žilině. Ve sboru se mimo jiné věnuje dlouhodobě práci s dětmi a maminkami a také vydávání sborového newsletteru Fajo.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Na našem webu používáme soubory cookie

Potvrďte prosím, zda přijímáte naše sledovací soubory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Sledování můžete také odmítnout, takže můžete nadále navštěvovat naše webové stránky bez odesílání jakýchkoli dat službám třetích stran.