Vedoucí mládeže by měli být kreativní. Neustále hledají nové zdroje, které by mohli použít na svých setkáních mládeže a skupinkách. Možná patříš mezi ně i ty. Máš několik web stránek a knížek, ze kterých čerpáš už několik let, ale pomalu ti docházejí nápady a ty ověřené hry, které v pravidelných intervalech používáš na začátku mládeže, se už teenagerům zdají nudné. O co víc teď v čase světové pandemie, když všechno musíš dělat v online verzi a při tom všem nestíháš prohledávat YouTube a ještě i zjišťovat, co jsou ty nové hry, které si všichni stáhli do mobilu.

Jednoho dne jsme si i my v Tréninkovém centru Kompas řekli, jestli by nemohlo existovat místo na internetu, kde bys našel nápady na hry, zamyšlení k chválám nebo zpracované studie z Bible i s hotovými pracovními listy. A tak jsme v březnu odstartovali nový projekt – web stránku pointonline.sk. Její název vychází z 3 věcí, které chceme dělat: pomáhat, trénovat a inspirovat mládežnické vedoucí na Slovensku.

Od té doby uteklo několik měsíců a na webu už máme něco přes 200 článků. Věnujeme se 4 hlavním oblastem: učednictví, mládežím, výletům a vedoucímu (a týmům). Na web stránce najdeš nápady na hry, témata a biblické studie s prezentacemi nebo pracovními listy v pdf, které si můžeš rovno stáhnout a vytisknout nebo videa s chválami, které si můžeš pustit při ztišení nebo na své mládeži.

Na pointonline.sk se snažíme přidávat články minimálně čtyřikrát týdně. V pondělí se nejčastěji věnujeme růstu vedoucího nebo mládeží, např. jak se stát gamerem (a přiblížit se tak mladým), o učednictví jako životním stylu nebo o tom, co se můžeme učit od Hrdinů víry z Listu Židům. Ve středu se věnujeme biblickému studiu a sériím, naposledy jsme se zahloubili do Zjevení Jana a předtím do příběhu vztahu mezi Bohem a Jeho lidem. V pátek nejčastěji vycházejí články s nápady na online icebreakry, videa s chválami, které se dají pustit na mládeži nebo jinou praktickou pomocí. Neděli věnujeme podcastům – vydali jsme jich už přes 35 a rozebírali jsme v nich témata od peněz, přes základy služby až po zaneprázdněnost nebo starostlivost o lidi.

Cílem leaderXpress je tvořit komunitu lídrů, kteří se mezi sebou podělí o to nejlepší ze svých zdrojů, zkušenosti a know-how.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Na našem webu používáme soubory cookie

Potvrďte prosím, zda přijímáte naše sledovací soubory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Sledování můžete také odmítnout, takže můžete nadále navštěvovat naše webové stránky bez odesílání jakýchkoli dat službám třetích stran.