Jaro žije s manželkou Saškou a dcerou Amy v Levicích. Působil na různých vedoucích pozicích ve sboru od vedoucího besídky, přes dorost, mládežnický klub až po 9 let v kazatelské službě. V současnosti je ředitelem sdružení Wycliffe Slovakia, které se zaměřuje na překlad Bible a rozvoj národnostních menšin na celém světě. Kromě toho je starším sboru CB v Levicích, členem evangelizačně-misijního odboru CB a působí i v různých radách a komisích v rámci církve i mezinárodních struktur.


Norman Geisler and David Geisler: Evangelizace rozhovorem

Toužíme lidem zvěstovat dobrou zprávu, ale často se zdá, že oni ji nechtějí slyšet. Autoři na základě množství i osobních zkušeností zjistili, že my křesťané často „odpovídáme na otázky, které si lidé nekladou“. Učí proto čitatele, jak se naučit naslouchat lidem, zajímat se o ně a potom přinést dobrou zprávu o Ježíši, jako odpověď na otázky, které si tito lidé kladou. Samotný podtitul této knihy je: jak poslouchat a hovořit, aby nás druzí slyšeli.

Vishal Mangalwadi: The Book That Made Your World

Autor – indický křesťanský filozof a spisovatel nabízí pohled „zvenku“ na naši západní kulturu. Vykresluje, jak Bible a křesťanská víra formovali kulturu a hodnoty západního světa. Témata jako humanita, racionalita a z něj vycházející moderní věda či technologie, jazyk, literatura, heroizmus, rodina nebo morálka – všechno toto v sobě nese stopy toho, v co naši předkové věřili a co pokládali za hodnotu. Díky této knize pochopíte, proč se některé hodnoty nedají jen tak lehce přenést do jiné kultury bez toho, abyste jim zároveň nedali základ, ze kterého vycházejí – tedy Bibli. Pochopíte i to, co naše společnost riskuje, když se postupně vzdaluje od Bible.  

Steve Corbet a Brian Fikkert: Když pomoc škodí

Deno-denně jsme konfrontovaní s chudobou kolem nás i v celém světě. Jako „duchovní děti Abraháma“ jsme požehnaní, abychom byli požehnáním. Tato kniha vám pomůže zorientovat se tak, aby vaše pomoc druhým byla skutečně pomocí a nevytvářela nezdravou závislost na další pomoci. Nezáleží na tom, zda se jedná o bezdomovce před vaším supermarketem nebo oběti zemětřesení na Haiti – principy efektivní pomoci jsou všude stejné.

Nik Ripken: Boží bláznovství/The Insanity of God

Skutečný příběh misionáře, který působil v Somálsku. Procestoval svět a setkal se s množstvím pronásledovaných křesťanu ve světě, kteří v Ježíši našli „perlu“, pro kterou byli ochotni vzdát se všeho ostatního ve svém životě. Jestli se vám zdá váš život těžký a plný bolestí, jestli se ptáte, zda je Bůh doopravdy dobrý a laskavý, přečtěte si tuto knihu a zaposlouchejte se do hlasu mučedníků dnešních dní. Jejich svědectví vám bude povzbuzením.

Slovenská verze

Henri J. M. Nouwen: A Spirituality of Fundraising

Jestli pracujete v církvi nebo neziskové sféře, slovo fundraising je možná něco, co považujete za nutné zlo. Nouwen však na základě Bible ukazuje, že fundraising může být službou lásky, u které nikdo nechudne, ale všichni jsou obohacení. Malá knížečka, kterou přečtete na posezení, ale pomůže vám na celý život.

Cílem leaderXpress je tvořit komunitu lídrů, kteří se mezi sebou podělí o to nejlepší ze svých zdrojů, zkušenosti a know-how.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Na našem webu používáme soubory cookie

Potvrďte prosím, zda přijímáte naše sledovací soubory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Sledování můžete také odmítnout, takže můžete nadále navštěvovat naše webové stránky bez odesílání jakýchkoli dat službám třetích stran.