Zabudnuté cesty – Koronavirus

Krize způsobená novým koronavirem každého z nás zasáhla. Ať už zdravotně, pracovně, finančně nebo i ve službě, náš život dnes vypadá úplně jinak, než tomu bylo na začátku roka. Musíme najednou řešit jiné a nové otázky, nad kterými nás ani nenapadlo přemýšlet.

Jako církev a jako vedoucí musíme kromě všech těch praktických (jak bude vypadat naše služba teď, jak přejít na „online“ model, atd.…) řešit i teologické otázky: proč Bůh dopouští pandemii na Zem, co o takovéto nemoci říká Bible, je to znamení konce světa? Samozřejmě ne všechny odpovědi na tyto otázky jsou stejně hodnotné. Jako autoři podcastu Zabudnuté cesty jsme v tomto období slyšeli příliš mnoho teologických tvrzení, které se velmi lišily od biblických pravd. Zlé výklady najednou známých textů jako Žalm 91, 2. Paralipomenon 7 nebo i Evangelium podle Lukáše 21 se rychle šíří internetem.

Z toho důvodu jsme v našem podcastu několik epizod věnovali tématu „Koronaviru“. Jestli nad těmito teologickými otázkami chcete přemýšlet, věříme, že v našem podcastu najdete dobré podněty a cestu, jak správně pochopit krizi koronaviru z biblického pohledu.

Zůstaň v kontaktu

Přihlas se k odběru našeho info listu a budeme ti posílat nejen informace o novém obsahu na našem webu, ale i zajímavé materiály, které na našem webu nenajdeš.

Tvůj email zůstane u nás, nikomu ho nebudeme dávat.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..