Tyler žije v Ostravě se svou manželkou Larou a dvěmi syny, Judah a Asher. Tyler vyrostl jako syn misionářů v České Republice, a po vystudování bakaláře a magistra v oblasti biblistiky a hebrejštiny se vrátil do Česka podporovat mladé vedoucí v církvi skrze tréninky a teologické vzdělávání. Tyler slouží jako starší v církvi ClicKostel, slouží ve vzdělávacím týmu Křesťanské akademie mladých, a je také ředitelem kampusu ForMission College v ČR, která nově nabízí mladým evropským vedoucím akreditovaný britský bakalářský program v oblasti “Teologie, misie, a služby.”


N. T. Wright: Jednoduše Ježíš

N. T. Wright je jedním z předních expertů na Bibli který je dnes naživu. Stojí za to přečíst mnoho z jeho knih (jako například Překvapivá naděje, nebo nově anglicky vydaná biografie apoštola Pavla), ale Jednoduše Ježíš je základem pro porozumění podstaty Ježíšovy služby na zemi. Pokud jste si někdy říkali, “Co vlastně znamená to Boží království?”, odpověď v této knize vám může změnit život.

Anglická verze
Česká verze

R. W. L. Moberly: Old Testament Theology

Já Starý zákon miluji. Ale vím, že jsem v menšině. Mnoho křesťanů v nejlepším Starý zákon tolerují, při nejhorším by jej nejraději odstranili z Bible. Moberly v této knize reaguje na výzvy spojené se čtením Hebrejských spisů jako věřící, a ukazuje jak relevantní vlastně pořád je pro dnešní dobu. Nebojí se těžkých pasáží, naopak právě tam nachází Boží srdce a poselství pro Kristovu církev.

Anglická verze

Gordon T. Smith: Evangelical, Sacramental & Pentecostal

Je spoustu způsobů, jak se naše církve vyčleňují proti dalším církvím: “V té církvi dělají samé rituály, ale my stojíme na Slovu.” Nebo, “Ve tvoji církvi možná znáte hodně z Bible, ale u nás se spoléhá na moc Ducha svatého.” Proč si ale musíme takhle vybrat? Smith vysvětluje, že církev která je opravdu napojena na Ježíše (Jan 15:4: “Zůstaňte ve mně a já ve vás.”) by ho měla odrážet třemi způsoby: spoleháním na Boží Slovo (“evangelikální”), sjednocením Těla skrze křest a večeři Páně (“svátostní”), a zmocněním Ducha svatého pro šíření evangelia (“letniční”). 

Anglická verze

James K. A. Smith: You Are What You Love

Jsem víc než svůj mozek? Smith si myslí, že ano. Při našich bohoslužbách a v učednických procesech nestačí jen, abychom předali informace. Potřebujeme formovat lidské touhy, protože lidi si jdou za tím, po čem dychtí jejich srdce. Jak formovat tyto touhy, aby lidi více milovali Boha a chválili ho celým svým životem, se dozvíte v této knize.

Anglická verze

Andy Stanley: Communicating for a Change

Mnozí z nás, kteří sloužíme, věnujeme velké úsilí a množství času při přípravě na kázání. Ale otázkou je: prožívají lidi skrze to slovo nějakou změnu? Stanley napsal velmi dostupnou a zajímavou knihu o tom, jak lidi zaujmout a přiblížit jim Boží slovo tak, aby to mělo praktický dopad na jejich životy.

Anglická verze

Cílem leaderXpress je tvořit komunitu lídrů, kteří se mezi sebou podělí o to nejlepší ze svých zdrojů, zkušenosti a know-how.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Na našem webu používáme soubory cookie

Potvrďte prosím, zda přijímáte naše sledovací soubory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Sledování můžete také odmítnout, takže můžete nadále navštěvovat naše webové stránky bez odesílání jakýchkoli dat službám třetích stran.