Rozebíráme různé způsoby života, které v současné společnosti zapadají prachem, ale ve skutečnosti to jsou životní cesty, které nám pomůžou žít skutečně kvalitní život.

Naši současnou dobu charakterizuje slovo „rychlost“. Nemáme čas. Nestíháme. Neumíme se zastavit. Možná je i problém, že o tomto píši článek, protože pravděpodobně nemáte čas, si ho přečíst..

Toto je problém u mnohých vedoucích v mém okolí. Nemají čas číst články nebo knihy, protože mají hodně práce, a když konečně přijdou domů, chtějí si odpočinout a ne ještě víc namáhat svoje mozky.

Možná právě kvůli tomu zažíváme v dnešní době „podcastovou revoluci“[1]. Podcast je médium (vychází ze spojení slov „iPod“ a „broadcast“, vysílání), které si můžeš pustit kdekoli bez časových omezení. Je to podobné jako rádiové vysílání přes internet, které si ale můžeš pustit, kdy chceš, kolik chceš a případně ho umíš zastavit a pustit na víc krát.

Právě proto může být podcast nejlepší způsob komunikace dnes. Zatím co článek nebo kniha si vyžadují oddělený čas a pozornost (ať už je to na 1 minutu, 1 hodinu nebo 1 den), podcast je flexibilní médium. Můžeš si ho pustit u uklízení doma, u řízení nebo u jiných činností do pozadí. V době multitaskingu je to vynikající způsob vzdělávání zadarmo a flexibilně. 

Jeden z podcastů, na který vás chci upozornit, je právě „Zapomenuté cesty“. Spolu s Jančim Máhrikem jsme vytvořili tento podcast, kde ve formě rozhovoru rozebíráme různé způsoby života, které v současné společnosti zapadají prachem, ale ve skutečnosti to jsou životní cesty, které nám pomůžou žít skutečně kvalitní život. Rozebíráme tam témata jako „šabat“ (odpočinek), komunita, disciplína, štědrost a další, se zajímavými hosty, kteří přináší svůj jedinečný pohled, názory a zkušenosti. Věříme, že tento, a další podcasty, můžou být pro vaše služby nebo osobní životy obohacujícím zdrojem.

Podcasty se dají sledovat přes různé mobilní aplikace (například Podbean, Spreaker a jiné), přes iTunes a Google Podcasts nebo i přes hudební aplikaci Spotify.


[1]Pojem „podcastová revoluce“ jsem poprvé četl v tomto článku od Los Angeles Times:  

https://www.latimes.com/opinion/op-ed/la-oe-mainland-optimism-podcast-revolution-20181230-story.html

José, původem ze Španělska, je vedoucím mládeže v CB-Žilina (SK). Mimo jiné vede mládežnickou komunitu re.focus, kde slouží slovem, vede misijní skupinu a "hraje worship". José se naučil velmi rychle (za 6 měsíců) plynule slovensky, momentálně studuje na TCM.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Na našem webu používáme soubory cookie

Potvrďte prosím, zda přijímáte naše sledovací soubory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Sledování můžete také odmítnout, takže můžete nadále navštěvovat naše webové stránky bez odesílání jakýchkoli dat službám třetích stran.