Od roku 2014 pracuje v Tréninkovém Centru Kompas, kde už nějakou dobu vede táborovou službu. Uvěřil v roce 2006 a nadevšechno miluje: svoji manželku, evangelium, lidi a fotbal. Momentálně slouží v ECAV Obišovce. Vůbec není vášnivým čitatelem, a proto si velmi důkladně vybírá, kterou knihu začne číst, protože co se začne, je třeba i dokončit.


J.R.R. Tolkien: Húrinovy děti

Vždycky jsem miloval hrdinské příběhy, hlavně ty, které přinášely obětující se hrdiny. Ano, tam patří i Bible. Mým oblíbeným filmem byl vždy film Brave heart (Statečné srdce). Příběh Túrina, Húrinova syna, mě velmi nadchl. Protože není nejznámější od Tolkiena, nebudu prozrazovat, co se v něm odehrává, ale totálně mě dostal a povzbudil k dalším příběhům od tohoto skvělého spisovatele, od kterého bych bez problémů sestavil i celý můj výběr. 

C.S.Lewis: Rady zkušeného ďábla

Knihy jsem začal pravidelněji číst až potom, co jsem uvěřil, protože křesťanství mě prostě fascinovalo. Ale až dokud jsem nenarazil na tuto knihu, myslel jsem si, že to všechno bude jen o poučkách a křesťanských principech. Rady zkušeného ďábla mi odkryly úplně nový pohled na víru a život s Kristem. Tato kniha mi pomohla uvědomit si, že to, co se mi v životě děje, není jen tak, je to každodenní zápas o moji duchovnost mezi dobrým a zlým. A já jsem ten, kdo musí udělat finální rozhodnutí.

Henry T. Blackaby a Claude V. King: Chození s Bohem

Přece jen jednu knihu z rubriky “Jsem křesťan, jak mám žít?” sem chci přidat. Tato kniha je spíše studijním materiálem, který mě motivoval, posouval vpřed a dával těžké výzvy. Tuto knihu jsem četl několik let, ne proto, že by byla příliš dlouhá, ale po 2-3 lekcích jsem měl dostatek výzev do mého duchovního života minimálně na nejbližší rok. Skvělý materiál, který se oplatí studovat a nejen přečíst.

Chip Heath Dan Heath: Nápad za milión (Made to stick)

Tato manažerská kniha mi poskytla mnoho dobrých podnětů jak člověku, který vede jiné, vyučuje, připravuje materiály, rád sdílí evangelium a miluje příběhy.

“Každý dobrý vedoucí (leader) potřebuje být i dobrým vypravěčem příběhů (storytellerom).”

H.T.Blackaby

Chci se zdokonalovat v tom, jak komunikuji s ostatními, jak vyučuji a jak motivuji lidi v mém týmu, a proto byla tato kniha skvělou volbou.

J.R.R. Tolkien: Silmarillion

Nakonec jsem vybral od Tolkiena jen 2 knihy. Silmarillion mě ohromil svou propracovaností, mnohými dějovými liniemi a postavami. K této knize je potřebná dobrá dávka představivosti nebo schopnost opakovat Aragornovy repliky z filmů nazpaměť. Pro mne to byla ta druhá možnost. Kniha o stvoření Středozemě, počátku Elfů, Morghothově zradě, Sauronově nenávisti, či Isildurově selhání. Jestli máš rád Pána Prstenů, nebo Hobbita, tato kniha poskytne úplně nové obzory.

Cílem leaderXpress je tvořit komunitu lídrů, kteří se mezi sebou podělí o to nejlepší ze svých zdrojů, zkušenosti a know-how.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Na našem webu používáme soubory cookie

Potvrďte prosím, zda přijímáte naše sledovací soubory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Sledování můžete také odmítnout, takže můžete nadále navštěvovat naše webové stránky bez odesílání jakýchkoli dat službám třetích stran.