Kuba je z Brna a spolu s manželkou Monikou vede středoškolskou mládež WAVE (wavebrno.cz), podílí se na vedení nedenominační církve ES Brno a od dubna 2018 pracuje v Křesťanské akademii mladých jako manažer tréninků vedoucích mládeží. Kromě Pána Ježíše a své manželky miluje čas v přírodě (s oběma dříve jmenovanými), dobré rozhovory o životě, víno, hudbu a americký fotbal. Ubíjí ho stereotyp a když lidé jdou místo za Božím povoláním za uznáním od druhých.


BIBLE (Kolektiv autorů vedených jedním Duchem)

Jsem asi ten poslední člověk, který by do tohoto seznamu dal Bibli jen proto, že to vypadá správně křesťansky. Ale v poslední době jsem potkal až příliš mnoho vedoucích, kteří mají načteno spousty knih o leadershipu, teamech, strategii a já nevím čem ještě, ale u Bible se omezili na YouVersion „verse of the day“ (verš na každý den v mobilní aplikaci). Číst tuto „knihu“ je někdy boj, jindy vášeň, někdy se s jejím obsahem peru, jindy slzím, ale Bůh mluví skrze tato slova, kdykoli je čteme srdcem.

Andy Stanley: Neodolatelná církev

Ano, ani v mém seznamu nemůže chybět tato kniha. Poprvé jsem ji přečetl jako strhující detektivku, která nedá vydechnout od začátku dokonce. Poté se vracím k jednotlivým kapitolám a přemýšlím o výzvách, které přinášejí Andyho slova. Je to kniha, se kterou lze někdy nesouhlasit a jindy volat „Konečně to někdo napsal“, ale otázky, které si každý vedoucí musí při tomto čtení klást, jsou k nezaplacení. Řekl bych – povinná literatura pro každého vedoucího v církevním prostředí.

České vydání

Pete Greig: Když Bůh mlčí

Větší část této knihy jsem přečetl ve vlacích a někdy jsem byl rád, že mi nevadí brečet na veřejnosti. Těžké otázky, ale žádné laciné odpovědi. Ve službě lidem jsme často vystaveni příběhům, ať už cizím nebo vlastním které nebudí zdání happyendu, přemýšlíme, kde Bůh v tomto zlomeném světě je. Tato kniha mi v mnohém otevřela oči a dala pochopit, že pokud Bůh mlčí, chce tím něco říct.

České vydání

Lee Strobel: Kauza Kristus

Na začátku jsem byl skeptický – víru nelze přece postavit na faktech, pak to není víra. A já přece víru mám, ne? Ale Lee Strobel to v této knize podává úplně jinak. Rád tuto knihu čtu jako příběh, jako příběh člověka, který hledá jakýkoli důvod, proč by Ježíše mohl označit za cokoli jiného než Pána. Jak to asi dopadne? V knize je navíc uvedena spousta jmen zajímavých osobností, které doporučuji vyhledat a poslechnout si něco přímo od nich.

Slovenské vydání
České vydání

Tomáš Sedláček: Ekonomie dobra a zla

Není to ani křesťanská literatura, ani leadership kniha, ale žijeme v době ekonomické, tedy v době, kdy maximalizace užitku do velké míry ovlivňuje naši společnost. Při četbě této knihy nám Tomáš Sedláček dává možnost pohlédnout trošku za oponu tohoto stavu a já přitom zjišťoval, jak nesmírně moc se tyto věci týkají mé služby. Pokud se nebojíte trochy filozofie a historie, nechte se také inspirovat.

Slovenské vydání
České vydání

Cílem leaderXpress je tvořit komunitu lídrů, kteří se mezi sebou podělí o to nejlepší ze svých zdrojů, zkušenosti a know-how.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Na našem webu používáme soubory cookie

Potvrďte prosím, zda přijímáte naše sledovací soubory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Sledování můžete také odmítnout, takže můžete nadále navštěvovat naše webové stránky bez odesílání jakýchkoli dat službám třetích stran.