Dovolte mi, abych se Vám představila. Jmenuji se Maruška. Je mi 35 let a od tohoto měsíce budu přispívat na tuto stránku. Co mě k tomu kvalifikuje? Od základní školy jsem byla předsedkyní třídy, 10 let jsem vedla dorost a mládež, potom konferenci KPM, vedu mládež 25 plus v Bardějově, dívčí skupinku a jsem v presbyterstvu (staršovstvu) našeho sboru. Jsem součástí týmu vedení v Tréninkovém centru Kompas a vedení celosvětové iniciativy Global Youth Initiative.

A teď mi dovolte, abych se představila doopravdy. Jmenuji se Maruška a jsem introvert. Ještě stále to lidi překvapuje, protože jsem se za ty roky naučila vydat ze sebe před davem lidí dostatečnou energii. Pán Bůh mě povolal vyučovat, někdy být vepředu, mít stále někoho doma v obýváku a pokoji pro hosty, v kuchyni občas vařit z 5 chlebů a 2 rybiček pro doslova davy. Přestože to mám opravdu ráda, není to pro mě přirozené. Ani vést, ani mít ve svém životě tolik lidí. Někdy to snáším líp a někdy hůř. Občas se zavřu do pokoje a nechci už nikoho vidět. Když končí konference, nejvíc se těším na ticho a samotu. Udělal Pán Bůh chybu, když mi dává, jako introvertovi, tyto výzvy?

Jmenuji se Maruška a jsem žena. Se vším, co k tomu patří, včetně hormonálních výkyvů, zranitelného srdce a vyslovené tenké kůže. Věci se mě dotýkají. Hluboko. Jsem přímo až vztahovačná. Mnoho věcí mě bolí, neumím být objektivní. Pán Bůh mě postavil do čela misijní organizace a nám, jako vedoucímu týmu, svěřil tři desítky lidí. Se všemi radostmi, konflikty a rozhodnutími, které život přináší. Někdy se mi těžko spí a přesto, že jsem prý až na hraně s feministickými přesvědčeními a úplně věřím v rovnoprávnost žen v Božích očích, někdy pochybuji: je high leadership opravdu pro ženu?

Jmenuji se Maruška a jsem spisovatelka. Umělec. Jsem ráda v lesích. Někteří moji kamarádi jsou divní. Občas se pohybuji v uměleckých nekřesťanských kruzích. Místo knih o leadershipu čtu Nicole Krausse, Elenu Ferrante a Marqueza. Jedna moje část by chtěla vzlétnout. Ne vždy u mně převláda logika a racio. Vybrala bych si radši galerii než seminář o vedení. Někdy rozhoduji spíše intuitivně a na sesbíraná data nemám statistiky, jen pocit.

Jmenuji se Maruška a nejsem si jistá, jestli právě já bych sem měla něco psát.

Introvert. Žena. Umělec.

Svým povoláním jsem si ale jistá. Co tím chci na závěr říct:  Pán Bůh neudělal chybu, ani moje výkyvy z Gaussovy křivky nemusí být na škodu, stejně jako tvoje. Jsi, kým jsi a je to použitelné na Jeho slávu, dokonce i vlastnosti a boje, které si myslíš, že tě zpomalují a nesedí. Stačí dát dostatek prostoru Duchu. I u vedení. (říkám to i sobě).

A tedy, jmenuji se Maruška, to už víte, a jednou za měsíc bych se ráda podělila se životem, objevy, pochybnostmi a inspiracemi.

Těší mě.

Maruška píše a publikuje, študovala na Filozofickej fakulte v Prešove estetiku a slovenský jazyk s literatúrou. 10 rokov viedla dorast a mládež, potom konferenciu KPM, vedie mládež 25 plus v Bardejove, dievčenskú skupinku a je v presbyterstve (staršovstve) zboru. Maruška je súčasťou tímu vedenia v TC Kompas a vedenia celosvetovej iniciatívy Global Youth Initiative.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Na našem webu používáme soubory cookie

Potvrďte prosím, zda přijímáte naše sledovací soubory cookie: Google Analytics, Facebook Pixel. Sledování můžete také odmítnout, takže můžete nadále navštěvovat naše webové stránky bez odesílání jakýchkoli dat službám třetích stran.