Snílek nebo vizionář?

Řeči nestačí

Možná to znáš. Jsou lidé, kteří dokáží mimořádně poutavě vyprávět o budoucnosti, o tom, co by mohlo být a čeho by bylo skvělé dosáhnout. Jenže jak čas plyne, vidíš, že zůstává jen u těch slov. Není divu – kvůli svému snu se zrovna „nepřetrhnou“. Ale možná by nejraději „přetrhli“ všechny kolem. Naproti tomu jsou lidé, kteří nejenže dokáží barvitě o budoucnosti vyprávět, ale i postupně, krok za krokem, tento obraz osobně uvádějí do reality. Existují totiž „wishionaries“ a „visionaries„. (Tato anglická slovní hříčka se nedá dost dobré přeložit do češtiny. Wishionary má ve slovním základě „přát si, toužit“. Visionary je vizionář. Obě slova se vyslovují velmi podobně.) Co z toho jsi ty?

Wishionaries jsou snílci. Jsou to lidé, kteří sice mají mnoho přání a představ, ale vzhlížejí k druhým, aby tato přání naplnili. Očekávají, že okolí uskuteční jejich sny. Občas, krátkodobě, to může fungovat. Avšak nikdy to nefunguje v dlouhodobém horizontu.

Visionaries jsou lidé s povoláním a vášní. Mají „sny s nohama“ – a jsou to jejich vlastní nohy a oběti! Jdou s kůží na trh, udělají co je třeba udělat. Investují do svých snů peníze, čas, energii. Rovněž vědí, kdy si „dát na chvíli pauzu“ a najdou si čas pro vyjádření své vize.

Kromě zkoumání, zda si jedno nebo druhé, dávej si pozor, koho následuješ.

Zůstaň v kontaktu

Přihlas se k odběru našeho info listu a budeme ti posílat nejen informace o novém obsahu na našem webu, ale i zajímavé materiály, které na našem webu nenajdeš.

Tvůj email zůstane u nás, nikomu ho nebudeme dávat.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.